1. Dzisiaj wychodząc z kościoła składamy ofiary na misyjne dzieło pomocy Ad Gentes
  2. Dzisiaj o g. 16.oo zapraszamy na nabożeństwo Gorzkie Żali z kazaniem pasyjnym. Podczas Wielkiego Postu – składamy daninę diecezjalną. Prosimy zabrać ze stolika w kruchcie kościoła przygotowane koperty na daninę.
  3. Na terenie Archidiecezji Poznańskiej w domach rekolekcyjnych w niektórych klasztorach czy budynkach parafialnych już przyjęto bardzo wielu uchodźców z Ukrainy. Gdyby ktoś wyrażał chęć przyjęcia uchodźców z Ukrainy do swego domu proszony jest o przekazanie danych kontaktowych do Caritas Archidiecezji lub naszej parafii. Trwa sztafeta 40 dni postu i modlitwy o chlebie i wodzie w intencji pokoju i naszego nawrócenia.
  4. Młodzi wolontariusze z naszej katedralnej parafii w piątek od godz.18.oo do 19.oo będą odbierać dary dla uchodźców w salce parafialnej przy probostwie, które przetransportowane będą do ośrodków dla Uchodźców. Caritas informuje, że można dostarczać następujące rzeczy: tylko nowe : koce, pościele, kołdry, poduszki, ręczniki, termosy, kubki termiczne, kosmetyki osobiste (szczoteczka do zębów, pasta do zębów, żel pod prysznic, szampon, itp.) produkty dla dzieci (pieluchy, mokre chusteczki), środki pomocy medycznej: opatrunki, bandaże itp. proszki/płyny do prania i płukania odzieży gotowe dania w słoikach, m.in.: gołąbki, pulpety, fasolka itp. produkty długoterminowe, takie jak: ryż, kasza, makaron.
  5. W poniedziałek o g. 19.oo na probostwie odbędzie się spotkanie dla członków Parafialnego oddziału Caritasu
  6. Od najbliższego czwartku po wieczornej mszy św. w kościele św. Małgorzaty trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy przez pół godziny jako owoc Nawiedzenia N.M. Panny – w intencjach: naszych rodzin, powołań kapłańskich oraz pokoju. W tym czasie kapłan będzie do dyspozycji w konfesjonale.
  7. W piątek Droga Krzyżowa w kościele św. Małgorzaty o g. 17.3o oraz w katedrze o g.19.oo
  8. Trwa Nowenna przed Uroczystością św. Józefa Oblubieńca N. M. Panny i patrona Kościoła. Msza św. w katedrze o g.8.o oraz w kościele św. Małgorzaty o g.8.3o
  9. W Uroczystość Królowej Polski 3 maja udamy się z Archidiecezjalną Pielgrzymką dziękczynną za Nawiedzenie Matki Bożej w znaku Jasnogórskiego IKONY na Jasną Górę do Częstochowy – zapisy już w zakrystii.
  10. W sobotę 26 marca o g.11.00 w katedrze modlić się będziemy w intencji ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego z ok. 30 rocznicy święceń biskupich i 20 rocznicy – już dzisiaj zapraszamy wiernych miasta Poznania