1. Trwa Oktawa Bożego Ciała – w poniedziałek, wtorek i czwartek Msza św. w katedrze – z nieszporami i procesją o g.18.oo .
  2. W środę Msza św. o g.18.oo w kościele św. Małgorzaty i procesja przez Most Biskupa Jordana do katedry. Mszę św. odprawi i procesję poprowadzi ks. Prałat Mieczysław Nowak, który w tym roku przeżywa złoty Jubileusz Kapłaństwa i był proboszczem w naszej parafii w latach 1987 do 1996 . Prosimy o liczny  udział  w procesjach – w środę na Środku Mostu Biskupa Jordana zawierzymy swoje z życie Najświętszemu Sercu Jezusa . Prosimy dziewczynki do sypania kwiatów – kto może niech przynosi kwiaty do zakrystii.
  3. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa. Msze św. w katedrze o g.8.oo i 19.oo oraz w kościele św. Małgorzaty o g. 8,3o i 18.oo. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych .
  4. Tradycyjnie w Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa – odprawiona zostanie Msza św. w kościele Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana na Jeżycach o g.19.oo . Po Mszy św. wyruszy procesja ku czci Serca Jezusowego z Jeżyc na Plac Adama Mickiewicza – serdecznie zapraszamy      
  5. W tym tygodniu dzieci i młodzież kończą rok szkolny – prosimy rodziców i wychowawców, aby wakacje dla dzieci i młodzieży i dla nas wszystkich były okazją do pogłębienia życia eucharystycznego, aby nikomu nie zdarzyła się niedziela bez Mszy św., oraz dzień bez modlitwy i dobrych uczynków (to bez względu na to gdzie będziemy spędzać wakacje w Polsce czy zagranicą) .
  6. W kruchcie kościoła rozprowadzany jest Przewodnik katolicki i pamiątki z katedry
  7. Zapraszamy do wzięcia udziału w misji ewangelizacyjnej w Poznaniu w dniach 22-26 czerwca 2022 roku. W tym czasie w Rzymie odbywa się Światowe Spotkanie Rodzin, któremu przewodniczy Papież Franciszek. Chcemy w Poznaniu modlić się za nasze rodziny, by były szczęśliwe i otwarte na Boga. Od 23 czerwca w kilku miejscach naszego miasta będzie głoszona Dobra Nowina, a wieczorem w Poznańskiej Farze, 22, 23, 25 czerwca o godz. 19.30 celebrowana będzie Msza święta i głoszone będą rekolekcje przez Ojca Antonello ze Wspólnoty Przymierze Miłosierdzia. Misję ewangelizacyjną zakończy Msza święta w intencji rodzin, celebrowana w niedzielę 26 czerwca o g. 10.oo w katedrze przez biskupa Grzegorza Balcerka. Serdecznie zapraszamy rodziny naszego miasta do wspólnej modlitwy.