1. Modlimy się o powrót wszystkich wierzących w Chrystusa do pełnego przeżywania Mszy św. w każdą niedzielę. Wielu wraca przez dobrze przygotowaną i odprawioną spowiedź św. W kościołach zachowujemy wskazania sanitarne. Trwa miesiąc modlitwy o Trzeźwość Narodu – o trzeźwość w rodzinach i w społeczeństwie.
  2. W sobotę 14 sierpnia w Wigilię Uroczystości Wniebowzięcia N. M. Panny – o god 20.oo w kościele NMP. nn Summo ( w kościele przed katedrą ) – odprawione zostaną Nieszpory z Uroczystości Wniebowzięcia NMP. Po Nieszporach w tym kościele – odbędzie się koncert dedykowany Maryi przygotowany przez organistę  katedralnego Jacka Pupkę. Zapraszamy serdecznie wszystkich.
  3. W przyszłą niedzielę 15 sierpnia podczas wszystkich mszy św. poświecimy przyniesione do kościoła zioła i kwiaty.
  4. W przyszłą niedzielę, w godzinach 9.00 – 14.00 na placu przed katedrą Wielkopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia organizuje piknik zdrowotny promujący program „Profilaktyka 40 Plus”. Będzie możliwość wykonania bezpłatnych badań laboratoryjnych, uzyskać kartę EKUZ czy też założyć Internetowe Konto Pacjenta. Będzie można także przyjąć szczepionkę.
  5. Prosimy parkować samochody przy katedrze w miejscach wyraźnie oznakowanych (P -parking) i również korzystać z kościelnego parkingu 100 m od katedry za probostwem przy ul. Dziekańskiej.