1. Dzisiaj Apostolat Charytatywny zbiera ofiary dla potrzebujących. Każdego miesiąca nasza wspólnota wpiera jedną syryjską rodzinę w ramach akcji RODZINA RODZINIE.
  2. Gorąco modlimy się o powrót wszystkich wierzących w Chrystusa do pełnego przeżywania Mszy św. w każdą niedzielę. Wielu wraca przez dobrze przygotowaną i odprawioną spowiedź św. Niech czas wakacji spotęguje naszą miłość do Chrystusa i jego Kościoła i życia zgodnie z Bożymi Przykazaniami . W kościołach zachowujemy wskazania sanitarne.
  3. Kościół N. M. Panny przed katedrą jest otwarty w soboty i niedziele od g.10.oo do 18.oo
  4. Prosimy parkować samochody przy katedrze w miejscach wyraźnie oznakowanych (P -parking) i również korzystać z kościelnego parkingu 100 m od katedry za probostwem przy ul. Dziekańskiej.
  5. W kruchcie kościoła rozprowadzany jest Przewodnik katolicki, a także pamiątki z katedry.
  6. Przewodniczący Episkopatu Polski ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki wydał oświadczenie na temat szczepień przeciw Covid-19 – . Czytamy między innymi – Szczepienia przeciw Covid-19 są ważnym narzędziem ograniczania rozprzestrzeniania się zakażeń i przez bardzo wiele osób postrzegane są jako nadzieja na możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania społeczeństw. Stąd też Kościół ‒ będąc w kontakcie z właściwymi służbami medycznymi i sanitarnymi ‒ wspiera edukacyjne i informacyjne inicjatywy społeczne i publiczne, których celem jest zwiększenie świadomości wiernych w kwestii szczepień. Ponadto Kościół wspiera wszystkich, którzy podejmują decyzję o zaszczepieniu się. Przykład papieża Franciszka, który nie tylko sam się zaszczepił, ale wielokrotnie apelował o szczepienie się i sprawiedliwą dystrybucję szczepionek do biedniejszych krajów, jest zachętą do szczepienia się dla tych, którym jest bliskie nie tylko dobro własne, ale również dobro wspólne. … Decyzja o szczepieniu winna uwzględniać wymogi dobra wspólnego, ale szczepienie powinno być dobrowolne. Szczepienia nie powinny prowadzić do zaniedbania innych elementów ważnych dla ograniczania rozprzestrzeniania się zakażeń SARS-COV-2 oraz leczenia choroby COVID-19, w tym dbałości o higienę, odpowiedzialności w kontaktach międzyludzkich, dostępności do świadczeń ochrony zdrowia, w tym do skutecznej farmakoterapii, a także rozwijania badań podstawowych i klinicznych ukierunkowanych na lepszą profilaktykę, diagnostykę i leczenie. Pełne oświadczenie umieszczone jest na stronie internetowej parafii.