1. Modlimy się o powrót wszystkich wierzących w Chrystusa do pełnego przeżywania Mszy św. w każdą niedzielę. Wielu wraca przez dobrze przygotowaną i odprawioną spowiedź św. W kościołach zachowujemy wskazania sanitarne. Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc modlitwy o Trzeźwość Narodu – o trzeźwość w rodzinach i w społeczeństwie.
  2. Dzisiaj wychodząc z kościoła składamy ofiary na dzieła dobroczynne. Nasza katedralna wspólnota każdego miesiąca wspiera jedną syryjską rodzinę w ramach akcji charytatywnej Caritas Polska – RODZINA_ RODZINIE
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca – spowiedź św. dla dzieci w czwartek w kościele św. Małgorzaty od g.17.oo oraz adoracja N. Sakramentu od g. 17.oo. Spowiedź św. dla pozostałych dzieci i młodzieży w I piątek miesiąca w katedrze od g.17.oo
  4. W piątek 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego – msza św. w katedrze o g. 8.oo i 18.oo oraz w kościele św. Małgorzaty o g. 8.3o.
  5. W piątek w katedrze o g.18.oo Biskup Szymon Stułkowski rozpocznie w Archidiecezji Poznańskiej 33 dniowe rekolekcje przed beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia kard Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Celem rekolekcji pl: jest nasza duchowa odnowa, praktyczne poznanie głównej myśli duszpasterskiej Prymasa Tysiąclecia oraz odnowienie naszego codziennego zaangażowania w życie wspólnoty  Kościoła. Rekolekcje możemy przeżyć w domu, w świątyni, na wakacjach, będąc w podróży. Każdy może wybrać dla siebie optymalną formę udziału korzystając z tekstu drukowanego bądź elektronicznego – info. Bliższe informacje znajdziemy w internecie: beatifikacja33.pl – W naszej parafii dla pragnących korzystać z przygotowanych rekolekcji w kościele w dni powszednie – będą prowadzone krótkie rozważania nawiązujące do nauki dnia. Niech to będzie również nasze przygotowanie do Nawiedzenia Matki Bożej w Jasnogórskiej Ikonie. W kruchcie kościoła są  rozprowadzane ulotki – które pomogą nam odnaleźć rekolekcyjne nauki. W kruchcie kościoła są rozprowadzane książki z naukami na każdy dzień.  Apel: stańmy się apostołami tych rekolekcji. Pomóżmy bliskim zrozumieć wyjątkowy czas i odnaleźć nauki rekolekcyjne.
  6. Prosimy parkować samochody przy katedrze w miejscach wyraźnie oznakowanych (P -parking) i również korzystać z kościelnego parkingu 100 m od katedry za probostwem przy ul. Dziekańskiej.
  7. W kruchcie kościoła rozprowadzany jest Przewodnik katolicki, a także pamiątki z katedry.