1. Rozpoczął się nowy rok szkolny i katechetyczny. To ważne aby dzieci i młodzież uczestniczyli w katechezie szkolnej i w niedzielnej Eucharystii. Przypominamy, że ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki przedłużył tegoroczną spowiedź św. wielkanocną do 14 września – to znaczy do Uroczystości Podwyższenia Krzyża. W kościołach zachowujemy wskazania sanitarne.
 2. Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Narodem Afgańskim – modlimy się o pokój dla tego Narodu oraz składamy ofiary na pomoc humanitarną dla uchodźców z tego kraju, które przekażemy za pośrednictwem Caritas Polska
 3. Informujemy, że zapisy na kolejny cykl katechez przygotowujących do bierzmowania odbędą się jutro – to jest w poniedziałek w salce parafialnej o g.19.oo – na pierwsze spotkanie do salki proszeni są rodzice młodzieży kl. VII i VIII z młodzieżą –  obecność rodziców obowiązkowa 
 4. W poniedziałek o g. 15.oo w salce parafialnej odbędzie się spotkanie dla członków Żywego Różańca – jak również dla emerytów i rencistów i wszystkich wiernych – poświęcone Prymasowi Tysiąclecia – i film SOLI DEO – o Kardynale Wyszyńskim –         
 5. We wtorek 7 września o g.20.oo w kościele N. M. Panny zostaną odprawione nieszpory ze święta Narodzenia N. M. Panny. Zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi w tym członków Żywego Różańca i wspólnot duszpasterskich, do uczestnictwa w uroczystych nieszporach.
 6. W środę przypada Święto Narodzenia N. M. Panny – msze św. w katedrze o g. 8.oo i 18.oo oraz w kościele św. Małgorzaty o g. 8.3o i 18.oo łącznie z aktem zawierzania życia Jezusowi przez Maryję na zakończenie ogólnopolskich rekolekcji BEATYIKACJA 33 przed beatyfikacją Prymasa Kardynała Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej.
 7. W środę o g. 19.oo w salce parafialnej odbędzie się zebranie dla Rodziców dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. –  Pierwsze spotkanie dla dzieci klas I , II i III przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w sobotę o g.10.oo w salce parafialnej – obecność obowiązkowa.
 8. W czwartek w kościele św. Małgorzaty o g.18.oo Msza św. z adoracją N. Sakramentu i nabożeństwem do św. Szarbela
 9. W piątek o g.16.oo Msza św. w kościele Nawiedzenia N.M.P na Ratajach na rozpoczęcie modlitwy „ 24 godziny Męki Pańskiej wg Luizy Piccarrety, zakończenie adoracji N. Sakramentu  następnego dnia o g.17.oo  – zaprasza wspólnota Wojowników Maryi
 10. W sobotę o g. 18..o w katedrze odprawiona zostanie Msza św. „o rychłą beatyfikację dr Kazimierza Hołogi, jak również o wysłuchanie intencji zanoszonych do Boga za jego wstawiennictwem.
 11. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy beatyfikację Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz beatyfikację Matki Róży Czackiej. Telewizja Polska będzie transmitować tę uroczystość ze świątyni Opatrzności Bożej z Warszawy. Informujemy, że oglądnie mszy św. beatyfikacyjnej w telewizji nie zwalnia z obowiązku uczestnictwa we mszy św. w kościele.         
 12. Prosimy parkować samochody przy katedrze w miejscach wyraźnie oznakowanych (P -parking) i również korzystać z kościelnego parkingu 100 m od katedry za probostwem przy ul. Dziekańskiej.
 13. W kruchcie kościoła rozprowadzany jest Przewodnik katolicki, a także pamiątki z katedry.