1. Dzisiaj Apostolat Charytatywne zbiera ofiary dla potrzebujących. Parafia każdego miesiąca wspiera jedną Syryjska Rodzinę.
  2. Przypominamy, że ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki wydłużył czas spowiedzi św.  wielkanocnej do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego – to jest do 14 września – spowiedź św. katedrze w piątek przez cały dzień oraz przed każdą mszą św. w kościele św. Małgorzaty
  3. Wciąż przypominamy apel ks. Arcybiskupa o przestrzeganiu zaleceń sanitarnych nie tylko w przestrzeni publicznej, ale także w kościołach .
  4. We wtorek przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze  św. w katedrze o g.8.oo oraz w kościele św. Małgorzaty o g. 8.3o i 18.oo.
  5. We wtorek o g.18.oo msza św.  w kościele św. Małgorzaty z adoracją Najświętszego Sakramentu i nabożeństwem do św. Szabela
  6. We wtorek w Labolatorium wiary o g.19.oo – odbędzie się modlitwa w duchu Taize
  7. W środę o godz. 19.oo w salce parafialnej odbędzie się zebranie dla rodziców dzieci klas I,II,III przygotowujących się do I Komunii św. – obecność obowiązkowa (zabieramy maseczki)
  8. W sobotę o g. 11.3o odbędzie się w laboratorium wiary katecheza dla dzieci klas I, II i III przygotowujących się do I Komunii św. – obecność obowiązkowa – uczestnictwo w maseczkach
  9. W sobotę o g.19.3o w katedrze odbędzie się koncert dla uczczenia 100 rocznicy powstania Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego i przybycia św. Urszuli Ledóchowskiej do Pniew – wykonana zostania Msza  F – dur Księcia  Józefa Poniatowskiego.     
  10. Wszystkich wiernych modlących się w najstarszej polskiej katedrze informujemy, że 150 metrów od katedry –  otwarty został kościelny parking – bezpłatny. Wjazd przy probostwie katedralnym – ulica Dziekańska. Miasto Poznań wprowadziło nowe zasady parkowania samochodów przy katedrze tylko w miejscach dozwolonych (bez żadnych konsultacji z parafią katedralną) – stąd Archidiecezja w trybie pilnym zbudowała parking – tak, aby wszyscy uczestnicy liturgii katedralnej mogli bezpiecznie zaparkować samochód.     Przy wyjściu z katedry możemy zabrać ulotkę wskazującą miejsce parkingu  
  11. W poniedziałek 14 września – o g.18.oo – w kościele św. Małgorzaty odprawiona zostanie msza św. – w ramach Nowenny , którą przygotować pragniemy Nawiedzenie Maryi w Kopi Jasnogórskiego obrazu – zapraszamy wszystkich parafian w tym wszystkich, którzy przygotowywali się do Aktu osobistego zawierzenia życia Maryi (w marcu bieżącego roku). Akt zawierzenia dokona się następnego dnia we wtorek 15 września o g.18.oo w kościele  św. Małgorzaty we wspomnienie Matki Boskiej Bolesnej.