Przejdź do treści

Apostolat Charytatywny (Parafialny Oddział Caritas)

Parafialny Zespół Caritas ( PZC)
Parafialny Zespół Caritas służy ludziom potrzebującym. Wspiera pomocą rodziny wielodzietne zwłaszcza w przygotowaniu świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy, a także w progu nowego roku szkolnego. W miarę możliwości wspiera wyjazdy dzieci na kolonie organizowane przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej.
Ponadto przygotowuje wigilijne spotkanie dla osób samotnych oraz emerytów i rencistów . Także wspiera spotkania dla osób w podeszłym wieku.
Wsparcie ze środków PZC udzielane jest wszystkim którzy pukają do drzwi probostwa katedralnego zwłaszcza w przekazywaniu żywności.
Członkowie PZC uczestniczą w spotkaniach organizowanych przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej oraz w akcjach inicjowanych przez Caritas : zbieranie ofiar, rozprowadzanie świętomarcińskich rogali .
Trzeba mieć otwarte oczy, serce i ręce
Na terenie Archidiecezji Poznańskiej funkcjonuje 300 Parafialnych Zespołów Caritas, w których zaangażowanych jest ponad 3000 stałych wolontariuszy. W większości Zespoły te wywodzą się z Grup Charytatywnych, które działały przy parafiach. Ich głównym zadaniem jest wspieranie charytatywnej misji Kościoła. Członkowie Zespołów co roku uczestniczą w rekolekcjach i spotkaniach rejonowych organizowanych przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej oraz w spotkaniach formacyjnych prowadzonych w parafiach.

ADRESY

Caritas Archidiecezji Poznańskiej
Centrum Administracyjno – Formacyjne Caritas Archidiecezji Poznańskiej
Rynek Wildecki 4a
61-546 Poznań
tel: +48 61 835-68-50 fax: +48 61 835-68-61
e-mail: sekretariat@caritaspoznan.pl
www.caritaspoznan.pl
Informujemy,
że w Poznaniu wydawane są każdego dnia
tanie lub darmowe posiłki pod niżej wymienionymi adresami :
* BAR CARITAS ul. Plac Wolności 1 Tel.: +48 61 852-51-30
* JADŁODAJNIA ul. Niepodległości 23 – darmowe
ŚW. JÓZEFA Tel.: +48 61 866-49-85
* JADŁODAJNIA –ul. Piotra Ściegiennego 133 – darmowe
BR. ALBERTA Tel.: +48 61 867-20-86