Przejdź do treści

Katedralne Duszpasterstwo Młodzieży

Spotykamy się co tydzień w piątki o g. 19.30 w Laboratorium Wiary przy Katedrze, wejście ul. Dziekańskiej. Nasza mała owczarnia liczy około 30 osób i stale się powiększa, a prowadzi nas  Pasterz czyli Ksiądz Łukasz Glazer. Większość z nas chodzi do Szkoły Podstawowej (od 7 klasy) i Liceum. Spotkania rozpoczynają się modlitwą, dalsza część wypełniona jest lekturą Pisma Świętego i tematami formacyjnymi. Można się kontaktować z duszpasterzem: osobiście bądź mailowo: lukaszglazer@gmail.com

Najbardziej rozbudowanym i żywiołowym elementem spotkań jest z pewnością dyskusja, która ożywia nawet te najbardziej śpiące i zmęczone po całym tygodniu nauki umysły. Poruszamy intrygujące nas tematy, staramy się odpowiadać i szukać odpowiedzi na pytania, prawie zawsze trudne, nieoczywiste i złożone.  Dzielimy się swoim doświadczeniem, słuchamy słów innych, często dających wiele do myślenia. Pięknymi momentami są też modlitwy do Ducha Świętego, które napełniają nasze serca nadzieją i radością.

Nietaktem byłoby pominięcie kolejnej części naszego spotkania, tej bardziej nieoficjalnej, bo niezwiązanej bezpośrednio z rozważaną tematyką, poświęconej wspólnej zabawie, rozmowie, piciu herbaty i ewentualnym jedzeniu różnych pysznych słodkości. Oglądamy filmy, słuchamy muzyki, dyskutujemy o swoich doświadczeniach – po prostu cieszymy się swoim towarzystwem, pełną przyjaźni atmosferą, pozwalającą poznać lepiej innych ludzi i zbliżyć się do Pana Boga, który jest obecny we wspólnocie.