Spotykamy się co tydzień w piątki o g. 19.00 w Laboratorium Wiary przy Katedrze. Nasza mała na razie owczarnia liczy około 25-30 osób i stale się powiększa, a prowadzą nas niezastąpieni Pasterze, czyli Ksiądz Przemysław Przybylski, Pani Barbara Zalewska i Pani Barbara Buk. Większość z nas chodzi do gimnazjum i liceum. Spotkania zawsze rozpoczynają się modlitwą w różnych intencjach, których nigdy nie brakuje, dalsza część wypełniona jest lekturą Pisma Świętego, ciekawych artykułów lub fragmentów książek. Program i tematy naszych spotkań realizujemy w oparciu o materiały Ruchu Oazowego „Światło-Życie”, założonego przez Księdza Franciszka Blachnickiego.

Najbardziej rozbudowanym i żywiołowym elementem spotkań jest z pewnością dyskusja, która ożywia nawet te najbardziej śpiące i zmęczone po całym tygodniu nauki umysły. Poruszamy intrygujące nas tematy, staramy się odpowiadać i szukać odpowiedzi na pytania, prawie zawsze trudne, nieoczywiste i złożone.  Dzielimy się swoim doświadczeniem, słuchamy słów innych, często dających wiele do myślenia. Pięknymi momentami są też modlitwy do Ducha Świętego, które napełniają nasze serca nadzieją i radością.

Nietaktem byłoby pominięcie kolejnej części naszego spotkania, tej bardziej nieoficjalnej, bo niezwiązanej bezpośrednio z rozważaną tematyką, poświęconej wspólnej zabawie, rozmowie, piciu herbaty i ewentualnym jedzeniu różnych pysznych słodkości. Gramy w gry planszowe, oglądamy filmy, słuchamy muzyki, dyskutujemy o swoich doświadczeniach – po prostu cieszymy się swoim towarzystwem, pełną przyjaźni atmosferą, pozwalającą poznać lepiej innych ludzi i zbliżyć się do Pana Boga, który jest obecny we wspólnocie.