KRYPTY

    NIECZYNNE

    do Wielkanocy 2023

 

„Być w Poznaniu, a nie być w katedrze to tyle samo co być w Rzymie ,  a nie widzieć Papieża”.

Zwiedzanie katedry i zejście do krypt – należy nabyć bilet w punkcie obsługi turystycznej w katedrze – dla dzieci : 4,oo zł. , dla dorosłych : 5,oo zł

Najstarsza w Polsce katedra znajduje się w Poznaniu. Pierwsza siedziba biskupów Polski. Katedra Biskupa JORDANA. Katedra Chrztu Polski. Katedra  Piastowska. Katedra Mieszka I i Króla Bolesława Chrobrego. Katedra Millenijna. Katedra św. Jana Pawła II.   

Do katedry przybywają pielgrzymi z Poznania i okolic oraz z całej Archidiecezji, a także z Polski i z zagranicy. Pielgrzymi przybywają do katedry by się modlić i zyskiwać łaski od Boga. Nie brakuje również turystów, którzy pragną dotykać samych początków Państwa i Kościoła w Polsce.

OTWARCIE KATEDRY

Katedra dla pielgrzymów i turystów otwarta jest :

  • w dni powszednie od g. 9.oo do 17.oo w sezonie letnim tj. od 14 marca do 15 listopada.
  • w sezonie zimowym jest otwarta w dni powszednie od g. 9.oo do 16.oo tj. od 16 listopada do 13 marca 
  • dla przychodzących się modlić ( w kaplicy Najświętszego Sakramentu ) katedra otwarta jest codziennie:  w sezonie letnim od g. 7.oo  – do 19.oo oraz w sezonie zimowym od g. 7.oo do 16.oo

UWAGA ! Kategorycznie nie można zwiedzać katedry, gdy odprawiana jest msza św. lub nabożeństwo albo gdy odbywa się koncert.

Turyści zaopatrują się w bilet wstępu na miejscu i mogą zwiedzić katedrę oraz jej podziemia i obejrzeć FILM

Turyści jak i wszyscy wchodzący do katedry zobowiązani są zachować odpowiedni strój i zachować ciszę. Nie wolno używać Przewodnikom Turystycznym – pilotom wycieczek żadnych głośników czy wzmacniaczy. Katedra w każdej chwili pozostaje świątynią przeznaczoną do modlitwy.

PRZEWODNIKI, KSIĄŻKI, ALBUMY

W Katedrze można nabyć następujace foldery: