Przejdź do treści
 • Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Trójcy Świętej 26 maja 2024 r

  1. Archidiecezjalny Marsz dla Życia odbędzie się dzisiaj w Poznaniu. Rozpoczęcie się Mszą Świętą w kościele oo. Dominikanów o g. 13.00 w intencji obrony życia. Następnie Marsz dla Życia wyruszy z pl. Mickiewicza o g. 14.00 i przejdzie ulicami Poznania na plac przed Katedrą, gdzie o g. 15.30 rozpocznie się Festyn Rodzinny „Bądźmy razem!”. O g. 18.30 odbędzie się koncert Arki Noego. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy swoją obecnością chcą zaświadczyć o wartości ludzkiego życia, małżeństwa i rodziny.
  2. Nabożeństwa majowe do wtorku w kościele św. Małgorzaty o g.3o
  3. W środę o g. 18.oo w katedrze Msza św. z Nieszporami i procesją – prosimy Dziewczynki do sypania kwiatów i Matki i Ojców do niesienia sztandaru. Prosimy Rodziców, aby dziewczynkom od lat 4 do piątej klasy szkoły podstawowej włącznie umożliwili uczestnictwo w procesjach i sypanie kwiatów. Ponadto prosimy tych którzy mogą – aby przez oktawę Bożego Ciała przynosili do zakrystii kwiaty do sypania.  
  4. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała i Najdroższej Krwi Chrystusa. Msze św. w katedrze o g. 8.oo,10.oo,ok. 13.oo i 19.oo oraz w kościele św. Małgorzaty o g.9.oo
  5. Procesja Bożego Ciała wyruszy z kościoła Bożego Ciała o godzinie 10.40 i przejdzie ulicami: Garbary i Chwaliszewo do Katedry. Przy ołtarzu na Placu katedralnym ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki wygłosi kazanie i udzieli błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem . Zaraz po zakończonej Procesji odprawiona zostanie Msza św. w katedrze to jest ok. g.13.oo ( już bez kazania )      
  6. W piątek Msza św. z procesją o g.18.oo w katedrze – w sobotę o g. 8.3o w kościele św. Małgorzaty oraz w niedzielę w katedrze po Mszy św. o g.10.oo .
  7. Prosimy Parafian o wywieszenie flag i dekoracje domów
  8. W przyszłą niedzielę wspomagać będziemy Rodzinę, która udaje się na misje prowadzone przez Ruch kościelny Przymierze Miłosierdzia – konkretnie do Brazylii aby w brazylijskich fawelach ewangelizować oraz nieść pomoc najuboższym. Warto wspierać inicjatywy niosące ludziom miłość Chrystusa i nadzieje
 • Ogłoszenia Duszpasterskie – Zesłanie Ducha Świętego 19 maja 2024 r

  1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w kościele św. Małgorzaty w dni powszednie o g.17.30 i w sobotę o g.8.3o
  2. Jutro przypada święto N.M.P. Matki Kościoła. Msze św. w katedrze o g. 8.oo i 19.oo  oraz w kościele św. Małgorzaty o g. 8.3o i 18.oo  .
  3. We wtorek w katedrze o g.10.oo odbędą się święcenia kapłańskiej diakonów Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej oraz w sobotę o g.10.oo święcenia kapłańskie diakona Archidiecezji Poznańskiej
  4. W czwartek w święto Chrystusa Najwyższego Kapłana Msza św. z adoracją N. Sakramentu w kościele św. Małgorzaty o g. 18.oo
  5. W czwartek w katedrze o g.11.oo Msza św. w intencji kapłanów świętujących Złoty Jubileusz kapłaństwa
  6. W przyszłą niedzielę – w Uroczystość Trójcy Świętej kończy się czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. Przykazanie o spowiedzi i komunii św. wielkanocnej przypomina nam, abyśmy każdej niedzieli uczestniczyli w sposób pełny we Mszy św. przyjmując Jezusa w Komunii św.
  7. Archidiecezjalny Marsz dla Życia odbędzie się w Poznaniu w niedzielę 26 maja br. Rozpoczęcie się Mszą Świętą w kościele oo. Dominikanów o g. 13.00 w intencji obrony życia. Następnie Marsz dla Życia wyruszy z pl. Mickiewicza o g. 14.00 i przejdzie ulicami Poznania na plac przed Katedrą, gdzie o g. 15.30 rozpocznie się Festyn Rodzinny „Bądźmy razem!”. O g. 18.30 odbędzie się koncert Arki Noego. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy swoją obecnością chcą zaświadczyć o wartości ludzkiego życia, małżeństwa i rodziny.

  Powstał drugi film o Słudze Bożym ks. Aleksandrze Woźnym – pokaz premierowy z udziałem twórców i osób zaangażowanych w kinie Rialto, 9.06.2024, godz. 17:00.